Toskánsko 2021 Sportovní soustředění v Itálii

Datum konání akce: 03.07.2021 - 10.07.2021

TOSKÁNSKO     3.7. – 10.7.2021

Z naší plánované velkolepé cesty na kolech z Rakouska do toskánska zbyl vzhledem k situaci jen týde v krásné usedlosti Podere San Fillipo nedaleko Tavarnelle val di pesa. Díky alespoň za něj. Na místo jsme dorazili odpoledne a po ubytování jsme zajeli ještě na kávičku a  večeři do tavarnelle.

Teploty jak se dalo očekávat byly dost přes 30, a tak na velké cyklovýlety to nevypadalo. Nicméně pan vedoucí v neděli udělal malou prubu do vrcholového týmu a malou oklikou si zajeli do městečka Barberina, které vypadalo, že je co by kamenem dohodil. No skoro bylo, ale teploty a toskánské kopce překvapily i některé ostřílené borce. Po vyčerpávajícím výjezdu do Barberina jsme zůstali na vínko a občerstvení a to se protáhlo ve výbornou večeři.

Na pondělí jsme měli objednanou ochutnávku vín u našeho dodavatele toskánských vín ve vinařství Corzano e Paterno. Vzhledem k tomu, že jsme jeli na kolech se nám posezení s degustací a ochutnávkou místních sýrů protáhlo až do 18.00 hod. Navzdory  lehkému  ovínění jsme dorazili v pořádku.

V úterý bylo snad ještě tepleji, ale přesto jsme vyrazili na výlet do nedalekého kláštera Abazia San Michelle. Bohužel klášter byl zavřený a místní restaurace táké, tak jsme museli kousek poodjet a narazili na hospůdku, kde jsme se osvěžili a najedli. Večer jsme pojedli v hospůdce v Tavarnelle

Středu jsme strávili u bazénu odpočinkem a chlapi se po poledni odjeli občerstvit a pokoštovat víno do Tavarnelle. Večer jsme grilovali na zahradě pochoutky, které jsme koupili v místním supermarketu. Samozřejmě jsme je zapíjeli výborným toskánským vínem.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na naplánovaný výlet do našeho oblíbeného San Gimignana. Bylo to dost náročné, ale zastávka u Tří nasraných či šesti sviní nás vzpružila. V Gimignanu jsme se naobědvali a po malé ,procházce po městě jsme vyrazili nazpět. Na výtečnou  večeři jsme se stavili opět v Barberinu.

Pátek jsme opět lenošili u bazénu, nakládalo se nakoupené víno , večeře byla v Tavarnelle v místní pizzerii a pak relaxovali před sobotní cestou domů

Fotogalerie

 
reklamní agentura ika Havax Varima
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.