Soustředění v Poděbradech 2021 Cyklistická příprava na léto

Datum konání akce: 16.06.2021 - 20.06.2021

Poděbrady - „HAVAX  300  2021„    16.6. – 20.6.2021

  1. Den :   Javorník – Poděbrady  97 km .Na cestu jsme si vybrali asi nejteplejší týden v roce.První zastávka byla až v Bakově nad Jizerou na pivko a polévku, ale polévka v tom teple nic moc. Podruhé jme stavěli v Loučni v naši osvědčené hospůdce na d zámkem. Někteří členové se nacpali domácími matesy a až do večera jim bylo těžko. Naše obvyklá poslední zastávka byla na soutoku Cidliny a Labe, někteří již večwřeli rybu a samozřejmě jsme se těšili na pivko.po ubytování v Lázeňském hotelu Park jme si večer poseděli v České hospodě nedaleko hotelu, kde jsme potkali pracovníky firmy HAVAX, kteří zde pracují na stavbě mlékárny.
  2. Den : Poděbrady – Kolín 42 km . Vzhledem k teplotám přes 30 st. Jsme upustili od plánu dojet až do Kutné Hory a jeli navštívit jen Kolín. Cestou jsme se vykoupali v jezeře nedaleko Kolína a po nevelkém občerstvení v Kolíně jsme se cestou zpět opět osvěžili a najedli v Motelu u Jezera ve Velkém oseku a jelikož chlapi už byli líní se svlékat, tak jsme hupli do rybníčku jen s Káťou. Večer jsme zašli do restaurace Meetnice u řeky a jedli výborné steaky a saláty z jejich kuchyně. Tradiční přežrání.
  3. Den: Poděbrady – Kersko Další den samozřejmě nechyběla tradiční cesta do Kerska  na šípkovou a se zelím. V hospodě Hájenka jsme měli rezervována místa a vymysleli to tam fikaně pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, jestli se šípkovou nebo se zelím. Mají rozdělené talíře přepážkou, takže hosté ochutnají rádnou porci obojího. Cestou zpět jsme se zastavili opět vykoupat a to v jezeře Sadská.
  4. Den: koupání jezero Poděbrady. Sobotu jsme se rozhodli strávit koupáním v jezeře u Poděbrad, protože teploty atakovaly 35 stupňů. Zážitek nic moc, připadali jsme si jak na plážích v Chorvatsku, hlava na hlavě a nebylo kam si lehnout. Fronty čítaly desítky čekajících na pivo a občerstvení. Odpoledne jsme šli raději do místních hostinců a večer na vynikající jídlo opět  do restaurace Meetnice
  5. Den: Poděbrady – Liberec  90 km. Na cestu jsme se vydali brzo ráno, protože teploty byly opět závratné. Po zralé úvaze jsme se s Káťou rozhodly ukončit naši cestu v Klášteře u Mnichova Hradiště. Po výborném obědě chlapi pokračovali a dorazili ve zdraví zpět.

Fotogalerie

 
reklamní agentura ika Havax Varima
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.