PVK CUP 2019 Sportovní závod družstev

Datum konání akce: 01.06.2019

Ahoj, drazí přátelé dovoluji si zhodnotit sportovní víkendovou akci na Dolním Sedle – PVK cup 2019. Účastníků bylo stejně jako vloni, tzn. že zraněné a nespolehlivé nahradila čerstvá krev, jak mezi závodníky, tak i mezi traťovými komisaři a personálem v místě dění.

Letos jsem si dal velice záležet, aby se nedalo zabloudit a všechny trasy byly po turistických značených cestách nebo tam stálo několik komisařů a ukazovali směr. Bohužel se našlo několik teamů, které mapu ani nevidělo a soubor ve formátu pro navigaci GPS nebo použití trasy na serveru mapy.cz, byla španělská vesnice nebo spíše vesnice na Marsu. Proto se stalo, že družstvo reprezentující Oslíkov, jelo za mužem v bílém ( zástupce týmu Varima ) úplně mimo značenou trasu a na první kontrolu přijel z opačného směru, čímž si vysloužili u první kontrolu vysokou dávku opovržení. Aby toho nebylo málo, tak Oslíkov toto udělal ještě jednou, ale tentokrát se vydali za východoněmeckými turisty, kteří se ztratili mezi Horními skalami a na kontrolu pod Horní Sedlem přijeli podruhé, čímž komisaře vyvedli tak z míry, že jim dal trestné body za znevážení práce stvořitele trasy. V podstatě si najeli o 6km více, což je na 13km trati docela hodně.

Ovšem jako největší hochštapler se projevil závodník týmu AZTV Bíca, jenž jako místňák a aktivní bicyklový jezdec, zabloudil na 30m o 2km a to ještě jel v závěsu za pozdějším vítězem. Tento borec dojel ke kontrole u Kopretin od Popovky a musel si zajet ještě pro kontrolu na Cikánský kout a proto přijel hluboko v poli poražených. Byl velkým aspirantem na diplom pro trdlo závodu, který nahradil loňskou soutěž fair-play, která zde nemá co dělat, ale borec ze stejného týmu Hlušec se pokusil podplavat i s kolem bažinatou začátku v Krásném dole a proto tuto váženou cenu dostal on.

Vítěz v kategorii týmů pochopil, že vůbec nejde o čas, nýbrž o zkorumpování traťových komisařů a získání co nejvíce bodů. To se jim podařilo za pomoci rumu Republika, krom kontroly na Cikánském koutu, kde komisař Jarda požadoval jako úplatek krmení pro fenku. Ve střelbě jeden z borců skupiny Oslíkov vystřílel plný počet bodů, což vzhledem k počtu diabolek – 5 a terčů – 6 nebylo možné. Nicméně korupce kvetla i ve střelbě na hokejovou branku, kde chytal můj nejmladší syn Matěj a téměř všichni mu slibovalo od otce, tj. ode mne, nový mobilní telefon, takže v tuto chvíli mám ze života téměř peklo.

 

Všem z vás děkuji za účast, traťovým komisařům, rozhodčím, kuchařům, děvčatům v kuchyni a mé ženě Romance, která do noci rozvážela opilé závodníky i pořadatele, za skvěle odvedenou práci, závodníkům za to, že se při cestě domů nezmrzačili a v tuto chvíli jsem rozhodnut, že příští rok nic nebude, protože v nejlepším je třeba přestat.

 

Toto mé rozhodnutí, pramení z neschopnosti drtivé většiny závodníků si zajistit odvoz po skončení závodů, a abych se nervoval, jestli se všichni dostanou bez újmy domů, na to už nemám morál. Navíc poslanci schválili jenom 0,5 promile a to všichni mají tak dvě hodiny před startem, během klání je hladina alkoholu již v procentech.

 Všichni dostanete odkaz na nějaké úložiště, kde bude mnoho fotek ve vysoké kvalitě. Prosím všechny, kteří a které jsou závislý, –é na sociálních sítích, aby se vyvarovali vystavení obličejů lidí na různé Instagram, Facebook atd. , kteří nedali souhlas.

 

Ještě jednou všem děkuji váš Velda

 

Přiložené soubory

Fotogalerie

 
reklamní agentura ika Havax Varima
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.