Morava na kole 2023 Cyklomaraton po známých místech

Datum konání akce: 27.04.2023 - 01.05.2023

Vážení sportovci,

dle plánu sportovního klubu se od 27.4. koná na Moravě každoroční zahájení letní sportovní sezóny. Z důvodu akčního rádiusu jsme ubytováni v Lednici v krásném resortu Vila Lednice. Letošní prodložený víkend je mimořádný, protože je spojen s několika vinařskými akcemi pro znalce vína. Doufám,že si tento sportovní svátek opět užijeme a i počasí bude krásné.

Organizace zájezdu:

POZOR !!! Kola se nakládají na Severce ve středu 26.4. v 16:30 hod. Nakládání má na starosti Maršál s Kubíkem !!!

Cesta  začíná již ve čtvrtek 27.4. ráno. Sraz všech  účastníků je nejdéle v 6:20 na Fügnerce (zdravé jádro jde v 6:10 ze Severky). Zde bude provedena prezentace a kontrola výstroje. Předpokládám, že každý zná své funkce a úkoly. Autobusem v 6:30 dojedeme do Prahy na Černý Most, rychle se přesuneme na hl. n.  a v 8:45 nám jede vlak  "RegioJet" do Břeclavi. Odtud poputujeme již jenom pěšky. Čeká nás krásná tůra Lednickým areálem do hotelu. Po cestě navštívíme několik krásných sportovních zařízení (např. Kanec), kde ochutnáme místní kuchyni a dobrý mok. Po cca 15 km pohodové chůze máme na programu ubytování. Večer se seznámíme podrobně s personálem a v místním pivovaru s programem na prodloužený víkend. V pozdních večerních hodinách nám dorazí poslední člen týmu a doveze nám kola.

Program na Moravě:

Po čtvrteční krásné tůrce je na programu v pátek ráno tradiční kondiční běh na 10 km v Lednickém parku a rozcvička. Po snídani se vydáme na kolech směrem Moravské sklípky s úkolem najít a ověřit dobrého vinaře. Myslím, že to bude opět těžký úkol. Samozřejmě se opakovaně stavíme u Břeclavi, kde se po nasátí několika Kanců stabilizujeme a v pořádku se vrátíme do hotelu. Předpokládaná délka výletu je maximálně do 120 km. V sobotu nás čeká dopolední trénink v náhodných sklípcích a odpoledne jsme pozvaní na degustaci a večerní zábavu do vinařství Vican. Myslím, že to bude  přínos pro všechny členy tohoto zájezdu. V neděli nás čeká opět náročné putování na kolech v max délce 130 km a návštěva několika sklípků pod vedením světového degustátora. Večer bude následovat odkyselení v místním pivovaru a zhodnocení akce.  V pondělí klasicky tradiční ranní běh a potom se vydáme k našim vinařům pro vybrané víno a vyrazíme domů. 

Myslím, že tato akce bude pro naše tělo i ducha velký sportovní i duševní přínos. Po takových výkonech jistě shodíme několik přebytečných kil a nabereme svalovou hmotu.

Vezměte si s sebou dobrou náladu a sportovního ducha

Sportu zdar 

MV

Přiložené soubory

Fotogalerie

 
reklamní agentura ika Havax Varima
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.